Кукринікси

«Кукринікси» – російський рок-гурт. Її лідер – Олексій Горшеньов (Ягода), молодший брат Михайла Горшеньова (Горщика) – одного з лідерів гурту “Король і Шут”. Назва гурту походить від тріо радянських карикатуристів Кукринікси: Купріянов, Крилов і Соколов. Слово було вибрано випадково і спочатку прийнято як тимчасове, але назва прижилася і його не стали змінювати.


Музичний стиль гурту, в цілому вкладаючись в рок, змінювався з часом. На перших альбомах гурт грав панк-рок, на більш пізніх відійшов від панку, демонструючи деякий вплив готичного року.
Перший концерт гурту пройшов в нині неіснуючому клубі «Полігон», 28 травня 1997 року. Саме з цієї дати починається існування колективу Кукринікси. Музиканти стверджують, що спочатку за гуртом зачепилась назва «Кукринікси», а згодом вона стала назвою гурту. На першому ж концерті до музикантів підійшли люди з звукозаписної компанії Manchester Files. Трохи більше, ніж через рік на цьому лейблі вийшов дебютний однойменний альбом «Кукринікси». В альбом увійшло 12 композицій, дві з яких принесли гурту популярність – це «Не біда», незабаром перезаписана і перевидана на другому альбомі гурту, і «Солдатська печаль». У записі альбому брали участь Олексій Горшеньов, Олександр Леонтьєв, Дмитро Гусєв і Максим Войтов.
У 2000 році гурт взялв участь в триб’ют гурті Кіно «Кінопроби», записавши дві пісні: «Скоро скінчиться літо» і трохи пізніше «Журба».
Значною подією в історії гурту став виступ на «Нашествії 2001» в Раменському. Для молодого гурту це було серйозним проривом. Надалі гурт не пропускав жодного «Нашествії».
Навесні 2002 року на світ з’явився другий альбом Розфарбована душа. Цей альбом незвичайний тим, що в його основі лежить гітарна музика. Саме після його виходу в пресі з’являлися заголовки: «Ще одна група що повірила в гітарну музику» і «Гітарний рок Кукриніксів». Цей альбом гурт записував вже в іншому складі, ніж попередній. Олександр Леонтьєв і Максим Войтов задіяні там тільки в бонус-треках, записаних в раніше від основного матеріалу. До гурту приєднався Дмитро Оганян, Віктор Бастраков, незабаром пішов з гурту, та Ілля Лєваков (теж незабаром покинув колектив). На пісню «Розфарбована душа» гурт зняв кліп, він став другим кліпом в історії гурту (перший кліп «Це не біда»). Обидва кліпи ротувались на російському телебаченні.

Протягом 2003 року проходив запис альбому «Зіткнення». В кінці 2002 року, в своєму новорічному привітанні на офіційному сайті Олексій Горшеньов сказав: Сподіваємося, що в наступному році випустимо наш новий альбом Зіткнення
Але цього не сталося. Обіцяний альбом вийшов тільки навесні 2004. Цей альбом показав музичній громадськості нове звучання гурту, яке так довго шукали музиканти. В «Зіткненні» з’являється інструментальна композиція («Час»). З запису цього альбому склад гурту не змінюється по 2008 рік: Олексій Горшеньов (вокал, тексти, ритм-гітара), Дмитро Гусєв (гітара, музика), Дмитро Оганян (бас-гітара, бек-вокал), Роман Ніколаєв (ударні), Стас Майоров (звук, програмування). 15 травня 2004 року в пітерському клубі «Старий будинок» відбулася презентація альбому «Зіткнення». Восени того ж року вийшов DVD «Зіткнення Live» з цим концертом і 3 кліпами гурту, і кліпом «Попса» проекту «Рок-Гурт».
На пісню «Знай» з альбому «Зіткнення» був знятий відеокліп, який не мав широкої популярності на російському телебаченні. Зйомки проходили в Ленінградській області.
Починаючи з літа 2004 року музиканти займалися записом альбому «Фаворит Сонця». За цей час гурт змінив рекорд-компанію з CD-Land на НІКІТІН. Альбом вийшов 25 листопада 2004 року, в нього увійшло 11 пісень. В альбомі також є інструментал, а також пісня за віршами Сергія Єсеніна. Запис вівся на студії ДДТ. До слова сказати, на студії музиканти пишуть тільки голос і бас, все інше записується вдома. Дмитро Гусєв вважає це доброю традицією.
В кінці листопада гурт взяв участь в зйомках новорічної передачі «Неблакитний вогник 2», де виконав відому пісню Мусліма Магомаєва «Весілля» в дуеті з відомою співачкою Альоною Апіної. Олексій Горшеньов:
Взагалі це була кумедна ситуація. Ми записували основний матеріал, а Апіна, якій просто дали папірець з текстом, підспівувала нам, що називається, ні сном, ні духом не уявляючи, хто ми взагалі такі. Потім, після виступу, вона підійшла: «Ой, як кльово – ви такі цікаві хлопці! Давайте я заново заспіваю свою партію – а то я ж думала, що це дурниця, і співала тільки щоб відв’язатися ». Звичайно, вдруге вона зробила це не краще, але сам факт цікавий (сміється).

Після цього виступу в пресі стали з’являтися висловлювання щодо того, що Кукринікси «вдарилися» в попсу, заспівавши з поп-дівою вітчизняної естради, на що лідер гурту заперечував:
Мені б хотілося заспівати з ще гіршими виконавцями, тому що тут ми знаходимося в більш виграшній ситуації: показуємо, що рок-н-рол краще, ніж всі ці естрадні справи. І чим гірше артист, тим краще. Добре б заспівати взагалі з якимись «Слівками», адже Альона Апіна все-таки заслужена артистка РФ. До речі, потім я бачив цей виступ з боку і не скажу, що воно якось принизила мою гідність. Так, буває, що при такій співпраці виграють попсовики, а рокери залишаються ні з чим … але це не той випадок. Ми «залишилися на коні» – і слава Богу.
31 вересня 2005 на російські телеканали вийшов фільм Федора Бондарчука «9 рота». Задовго до початку зйомок режисер фільму запропонував Олексію Горшеньову написати пісню для фільму, на що Олексій відгукнувся і в найкоротші терміни була написана і виконана пісня «9 рота». Пісня успішно увійшла в ротацію «Нашого Радіо» і миттєво стала популярною. Федір Бондарчук сказав, що пісня підійде для титрів фільму. Але задум і ідея фільму постійно переглядалися, змінювалися, і в кінці кінців пісня гурту ідейно не підійшла по духу фільму. Бондарчук надав гурту матеріали з фільму для монтажу відеокліпу гурту на нову пісню «Зірка». Кліп успішно ротувався на музичних телеканалах і навіть посів перше місце в СМС-чарті на MTV.
Починаючи з літа 2005 року йшов запис п’ятого за рахунком альбому гурту «Шаман». Деякі пісні з нього ( «Зірка», «Батьківщина – фотографія», «Падаюча зірка», «Ілюзії») гурт почав грати і виконувати ще в квітні того ж року. Альбом вийшов в квітні 2006 року. До нього увійшли 12 композицій, включаю пісню «Фенікс», повністю написану і сповнену Дмитром Оганяном.
На початку 2007 року сайт офіційного фан-клубу було трансформовано в офіційний сайт гурту www.kukry.ru.
У грудні 2007 вийшов новий альбом гурту «XXX».
2008 рік для гурту почався з того, що після творчих розбіжностей його покидає звукорежисер Станіслав Майоров.
Перший концерт-презентація нового альбому «ХХХ» відбувся в Московському СДК МАІ 15 лютого 2008 року.

No products were found matching your selection.